بلاگ

بهترین منابع شیمی برای کنکور تجربی 1403

بهترین منابع شیمی کنکور تجربی کدام است؟ شیمی به عنوان یکی از دروس حیاتی کنکور سراسری، اهمیت بسیاری دارد و انکار این موضوع توسط هیچ داوطلبی قابل قبول نیست. با این حال، بررسی نتایج و میانگین درصد داوطلبان در این درس در طول سال‌های اخیر نشان می‌دهد که بسیاری از داوطلبان به اندازه‌ای که انتظار می‌رود در این درس موفق نمی‌شوند. این وضعیت نگران‌کننده باعث شده تا سوالات شیمی کنکور در گذشته بسیار پیچیده‌تر و مفهومی‌تر شوند.

توصیه ما به شما این است که از این درس چشم پوشی نکنید و با انتخاب منابع و روش‌های مطالعه مناسب، به طور هوشمندانه و با برنامه‌ریزی مناسب به مطالعه آن بپردازید. برخی از داوطلبانی که به دلیل عدم دسترسی به آموزش مناسب یا دلایل دیگر، فرصت شرکت در کلاس‌های کنکوری را نداشته‌اند، می‌توانند با انتخاب کتاب جامع کنکور تجربی، کلیه نیازهای خود را برای مطالعه این درس پوشش دهند. این انتخاب باید با توجه به سطح علمی آن­ها باشد؛ اما سوال مهم اینجاست که از میان منابع متنوع موجود در بازار، چه منبعی را انتخاب کنیم؟ با ما همراه باشید تا به پاسخ این سوال مهم برسید.

منابع شیمی کنکور تجربی برای داوطلبان در دور اول

برخی از داوطلبانی که در درس شیمی ضعیف هستند، معمولا با این درس ارتباط خوبی ندارند؛ با این حال جای نگرانی نیست؛ زیرا منابع مناسب و مؤثری وجود دارند که شما را با درس شیمی آشنا کرده و این ضعف را برطرف می‌کنند. دقت به درسنامه قوی و کامل کتاب جامع کنکور تجربی، هنگام انتخاب یک منبع مناسب، ضروری است. علاوه بر این، منبع آموزشی باید بیان و لحن کتاب درسی، جذابیت و علاقه‌مندی را برای مطالعه درس شیمی در دانش‌آموزان ایجاد کند. در ادامه، به برخی از بهترین منابع شیمی برای داوطلبان ضعیف و متوسط می‌پردازیم:

خرید کتاب جامع کنکور تجربی

کتاب جامع شیمی مبتکران

کتاب مبتکران شیمی اثر دکتر بهمن بازرگان، یکی از قدیمی‌ترین و مشهورترین کتاب‌های شیمی کنکور است. این کتاب به دلیل داشتن درسنامه‌ای قوی و جامع، طرفداران زیادی دارد و لحن روان و صمیمانه‌اش به ویژه دانش‌آموزان را جذب می‌کند. بخشی از مزایای این کتاب شامل تست‌های دسته‌بندی شده و استاندارد است که به داوطلبان در انتخاب تست‌های مناسب و متناسب با سطح آموزشی‌شان، کمک می‌کند.

همچنین، کتاب‌های “شیمی پایه دهم” و “شیمی پایهیازدهم” مبتکران به صورت تک جلدی یا دوجلدی در دسترس هستند. اگر زمان شما محدود است، بهتر است کتاب‌های تک جلدی را انتخاب کنید؛ اما اگر دانش‌آموز پایه دهم یا یازدهم هستید، کتاب‌های دوجلدی مناسب‌تر خواهند بود؛ همچنین، برای دانش‌آموزان پایه دوازدهم نیز، کتاب‌های “شیمی مبتکران” در دو جلد تالیف شده‌اند.

کتاب‌های طلایی و نقره‌ای گاج

کتاب‌های “میکروطلایی” و “میکرو نقره‌ای” انتشارات گاج، کتاب‌های قوی و جامع در حوزه شیمی هستند. دانش‌آموزان دهمی و یازدهمی بهتر است از “میکرو نقره‌ای” استفاده کنند؛ این کتاب‌ها دارای درسنامه کامل و تست‌های استاندارد هستند. کتاب “شیمی میکروطلایی” برای دانش‌آموزان متوسط توصیه می‌شود و تست‌های متنوعی دارد. کتاب‌های طلایی و نقره‌ای انتشارات گاج نیز یکی از بهترین منابع شیمی کنکور تجربی هستند و می‌توانند به تسلط و بهبود عملکرد درسی کمک کنند. با استفاده از این کتاب‌ها، مفاهیم شیمی را به صورت جامع و اصولی فرا خواهید گرفت.

کتاب‌ شیمی خیلی سبز منبعی پرطرفدار بین داوطلبین تجربی

کتاب‌های خیلی سبز از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین کتاب‌ها هستند. یکی از این کتاب‌ها، کتاب جامع “خیلی سبز” است که در دو جلد با صفحه‌آرایی جذاب و دقیق نوشته شده است. این کتاب دارای درسنامه‌های کامل و دقیقی است و به شیوه‌ای صمیمی با شما صحبت می‌کند که انگار یک استاد حرفه‌ای و با تجربه در کنارتان حضور دارد.

جلد اول این کتاب، شامل درسنامه‌های کاربردی و بدون حاشیه‌ است؛ همچنین جلد اول، تست‌های تیپ‌بندی شده‌ای را به تعداد کافی ارائه می‌دهد. در جلد دوم نیز پاسخ‌های تشریحی به همراه توضیحات مفصل برای هر سوال آورده شده است. این توضیحات به نکات مفید و کاربردی اشاره می‌کنند. اگر می‌خواهید از پایه شیمی را آغاز کنید و اطلاعات خود را افزایش دهید، این کتاب دقیقاً برای شما طراحی شده است و توصیه می‌شود.

شیمی جامع کنکور انتشارات منتشران

کتاب شیمی جامع کنکور منتشران برای داوطلبان کنکور رشته تجربی و ریاضی به همراه مقاطع دهم، یازدهم و دوازدهم ارائه شده است. نویسندگان این کتاب، مهندس افشین احمدی و دنیای شیمی پات هستند. در این کتاب، تست‌ها در ابتدا آمده و در پایان کتاب، درسنامه‌ها و پاسخ‌نامه تست‌ها آورده شده‌اند.

خرید کتاب جامع کنکور تجربی

خرید بهترین کتاب‌های جامع کنکور تجربی با بهترین قیمت بازار و تخفیف ویژه: خرید کتاب جامع کنکور تجربی

شیمی جامع کنکور مهروماه

کتاب شیمی جامع کنکور مهروماه نسبت به سایر منابع شیمی کنکور تجربی که در دو جلد تالیف شده‌اند، متفاوت است. تمام مطالب این کتاب از جمله تست‌ها، درسنامه و پاسخ تشریحی همگی در یک جلد آمده‌اند. درسنامه این کتاب بسیار مختصر و مفید است و تنها به نکات مهم و اساسی اشاره می‌کند. نقطه قوت اصلی کتاب شیمی جامع مهروماه این است که تست‌ها به بهترین شکل ممکن طبقه‌بندی شده‌اند و اکثر آن‌ها تست‌های ترکیبی و پیشرفته هستند؛ همچنین، در قسمت پاسخ‌نامه تشریحی این کتاب، ترفند‌هایی برای محاسبه سریع سوالات آموزش داده می‌شود.

یکی از مزایای دیگر این کتاب، تک‌جلدی بودن آن است که به علاوه از صرفه‌جویی در هزینه‌ها، امکان جابه‌جایی آسان این کتاب را هم فراهم می‌کند.

کتاب جامع  کنکور تجربی نشر الگو

کتاب‌های جامع شیمی نشر الگو، برای دانش‌آموزان قوی و نزدیک به کنکور سراسری، مناسب هستند. این کتاب‌ها منابع مناسبی برای جمع‌بندی مطالب شیمی به حساب می‌آیند. روش بهترین برای جمع‌بندی، حل تست‌ها و آزمون‌های زماندار و سپس تحلیل و رفع اشکال آن‌هاست. دانش‌آموزان با استفاده از این کتاب‌ها و حل تست‌ها و آزمون‌ها، مهارت‌های حل سوالات را تقویت و در کنکور تجربی بهتر عمل خواهند کرد. کتاب جامع شیمی نشر الگو در دو جلد برای پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم تالیف شده است. این کتاب دارای تست‌های خلاقانه و قوی است که به صورت آسان تا سخت تنظیم شده‌اند.

 با اسکن کد QR موجود در صفحات کتاب، می‌توانید از آموزش ویدیویی مطالب نیز استفاده کنید. کتاب جامع شیمی نشر الگو به عنوان یک منبع مفید و کارآمد برای آمادگی دانش‌آموزان قوی در روزهای نزدیک به کنکور سراسری توصیه می‌شود.

آزمون شیمی دوازدهم فار

کتاب‌های شیمی آزمون محور فار، شامل سه جلد مختلف برای دهم، یازدهم و دوازدهم تالیف شده‌اند و تست‌های دشوار و چالشی دارند. این کتاب‌ها فاقد درسنامه جامع و مفصل هستند و بیشتر برای دانش‌آموزان با سطح پیشرفته و علاقه به چالش‌های بیشتر مناسب هستند. با حل تست‌های این کتاب‌ها، می‌توانید تسلط کافی روی مطالب شیمی را به‌دست آورده و در درس شیمی به موفقیت دست یابید.

کتاب‌های آی کیو شیمی گاج

کتاب‌های آی کیو شیمی گاج با تست‌های خلاقانه و دشوار، بین داوطلبان قوی کنکور سراسری بسیار محبوب هستند و نقش حریف تمرینی قوی را برای آن‌ها ایفا می‌کنند. این کتاب‌ها دارای دو جلد هستند، جلد اول شامل بانک تست‌ها به همراه پاسخ‌ها و جلد دوم درسنامه آی کیو شیمی است. درسنامه‌های این کتاب‌ها مفصل نیستند و بیشتر برای داوطلبان با سطح پیشرفته مناسب هستند.

آی کیو شیمی جامع کنکور گاج بیشتر به عنوان منبع جمع‌بندی برای داوطلبان قوی مورد استفاده قرار می‌گیرد و پاسخنامه‌های تشریحی آن بسیار جامع و کامل هستند که می‌توانند در جمع‌بندی مطالب کمک کنند.

خرید کتاب شیمی جامع کنکور تجربی

کتاب جامع کنکور تجربی یک منبع بسیار مفید و جذاب برای آماده‌شدن بهتر برای آزمون کنکور شیمی تجربی است. این کتاب با استفاده از اصطلاحات ساده و توضیحات واضح، مفاهیم شیمی را به شیوه‌ای جذاب و کاربردی به شما ارائه می‌دهد. تست‌های تمرینی به دانش آموزان کمک می‌کنند تا استعدادهایشان را به خوبی به نمایش بگذارند. این کتاب، راهی ساده‌تر و موثرتر برای یادگیری شیمی برای کنکور تجربی فراهم می‌کند و ما را به سوی موفقیت در آزمون نزدیک‌تر می‌کند.

با خرید منابع شیمی کنکور تجربی، با اطمینان و انگیزه بیشتری، می‌توانید به دنبال رویاهایتان بروید و به موفقیت در کنکور دست یابید. با خرید این کتاب، راهی روشن به سوی دانش و موفقیت در دستان شماست.

سخن پایانی

برای آمادگی بهتر در کنکور تجربی سال 1403 در درس شیمی، استفاده از منابع شیمی کنکور تجربی ضروری است. کتاب‌های جامع شیمی نشر الگو، آی کیو شیمی گاج، خیلی سبز و شیمی گاج، به‌عنوان منابع موثر و قوی توصیه می‌شوند. با حل تست‌ها و آزمون‌های مختلف ارائه شده در این منابع، دانش‌آموزان می‌توانند استراتژی‌های حل سوالات خود را تقویت و مهارت‌های لازم برای موفقیت در کنکور را بهبود ببخشند؛ همچنین، در صورت استفاده از تمامی منابع مناسب، افزایش درصد در کنکور و دستیابی به نتایج مطلوب امکان‌پذیر خواهد بود. برای خرید کتاب مورد نظر خود از سه سوت بوک اقدام بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *