بلاگ

معرفی بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی 1403

خرید کتاب ریاضی کنکور تجربی

کنکور، از جمله مهم‌ترین مراحل تحصیلی هر فرد است و باید جدی گرفته شود؛ زیرا تعیین کننده رشته تحصیلی در دانشگاه و همچنین دانشگاه محل تحصیل است. امروزه جمعیت بسیار زیادی در کنکور تجربی شرکت می‌کنند و برای به دست آوردن رتبه برتر در این کنکور با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. یکی از مواد درسی که در کنکور تجربی از آن سوال طرح می‌شود و یکی از دروس تخصصی آن به حساب می‌آید، ریاضی است. منابع گوناگونی برای خواندن ریاضی جهت شرکت در کنکور تجربی توصیه می‌شوند. در ادامه مطلب، به معرفی بهترین منابعی که می‌توانید برای مطالعه ریاضی تهیه کنید اشاره خواهیم کرد.

انواع منابع ریاضی کنکور تجربی

افرادی که در کنکور تجربی شرکت می‌کنند، به انواع گوناگونی از منابع ریاضی تجربی کنکور دسترسی دارند. بدیهی است که کتاب ریاضی 1، ریاضی 2 و ریاضی 3 در رشته تجربی منابع اصلی طرح سوال‌های ریاضی در کنکور رشته تجربی هستند؛ از این رو، این منابع بهتر است که حتما مورد مطالعه قرار بگیرند. اما کتاب‌های بیشتری نیز توسط برند‌های گوناگون تالیف می‌شوند که کمک شایانی به یادگیری کنکوری‌ها می‌کنند و همچنین تست‌های تمرینی در اختیار آن‌ها قرار خواهند داد. منابع جامع و پایه، از جمله پرکاربردترین منابع ریاضی برای کنکور هستند؛ زیرا مطالب را به صورت کلی و خلاصه شده در اختیار کنکوری‌ها قرار می‌دهند و برای دوره کردن و دریافت نکات ریز کتاب، بهترین گزینه محسوب می‌شوند. هر فرد بر اساس نیازهای خود می‌تواند منبع مناسب خود را تهیه کند. در ادامه مطلب، به معرفی بهترین منابع ریاضی مخصوص کنکور تجربی می‌پردازیم.

خرید کتاب ریاضی کنکور تجربی

ریاضیات جامع تجربی گاج یا IQ

برند گاج، یکی از پرآوازه‌ترین برند‌های تالیف کتاب‌های کمک درسی و کنکوری است که در این سال‌ها توانسته است کتاب‌های بسیار با کیفیتی را به بازار ارائه کند. کتاب‌های جامع گاج به عنوان پر فروش‌ترین کتاب‌های این برند، کمک شایانی به جمع بندی قبل از کنکور می‌کنند. کتاب ریاضیات جامع تجربی IQ، منبع بسیار مناسبی برای افرادی است که می‌خواهند در کنکور تجربی سوالات ریاضی را با درصد بالایی پاسخ بدهند. این کتاب به صورت جامع هر سه کتاب ریاضی 1، ریاضی 2 و ریاضی 3 را که در دوره متوسطه دوم تدریس می‌شوند، در خود جای داده ‌است. درسنامه‌های طراحی شده در کتاب ریاضیات جامع تجربی IQ گاج، تمام نکات ریز موجود در کتاب را مورد بررسی قرار می‌دهد و از گفتن هیچ نکته‌ای فروگذاری نمی‌کند. اگر می‌خواهید که یک جمع بندی قوی در درس ریاضی داشته باشید، این کتاب گزینه مناسبی است.

کتاب ریاضیات جامع تجربی گاج دارای بخش تست زنی هم هست که تنوع سوالات آن بسیار بالا است. این سوالات در درجات سختی گوناگون تالیف شده‌اند و به صورت مبحثی طبقه بندی شده‌اند. اگر زمان کافی برای تمرین تمام تست‌های موجود در این کتاب ندارید، لازم به ذکر است که سوالات تستی مهم و کنکوری موجود در این کتاب، نشان دار شده‌اند تا تنها فقط به مطالعه آن‌ها بپردازید. در چنین حالتی، علاوه بر صرفه جویی در زمان، سوالات مهمی که در کنکور‌های سال قبل تالیف شده‌اند را مشاهده می‌کنید. به طور کلی، تست‌های موجود در کتاب ریاضیات جامع تجربی گاج کاملا استاندارد هستند و از کیفیت مناسبی برخوردار هستند.

ریاضی جامع تجربی خیلی سبز

خیلی سبز، یکی دیگر از برند‌های محبوب و پرطرفداری است که در زمینه تولید کتاب‌های کمک درسی فعالیت می‌کند. کتاب‌های این برند بسیار منحصر به فرد هستند و با دیگر کتاب‌هایی که در بازار وجود دارند، تفاوت اساسی دارند. کتاب ریاضی جامع تجربی خیلی سبز، علاوه بر اینکه مطالب درسی موجود در هر سه کتاب ریاضی دوره متوسطه دوم تجربی را در خود جای داده‌است، همچنین دارای درسنامه‌های بسیار کاربردی است که برای جمع بندی و حتی شروع خواندن ریاضی تجربی مناسب است. درسنامه‌های موجود در کتاب‌های خیلی سبز، به صورت خلاصه شده نوشته می‌شوند و مطالب غیر ضروری در درسنامه وجود ندارند. این امر سبب مطالعه بهینه‌تر شما خواهد شد. البته لازم به ذکر است که در این خلاصه کردن، تلاش شده ‌است که هیچ مطلب مهمی از قلم نیفتد و مطالب کنکوری به صورت ویژه در درسنامه جای گرفته‌اند.

تست‌های تالیف شده در کتاب ریاضی جامع تجربی خیلی سبز، به صورت کاملا استاندارد طراحی شده‌اند و شباهت بسیار زیادی به تست‌های موجود در کنکور‌های سال‌ قبل از خود دارند. لازم به ذکر است که تست‌های موجود در این کتاب از سطح به نسبت بالایی برخوردار هستند و نیازی نیست نگران این باشید که زمان خود را با سوالات تستی ساده و بدون کاربرد تلف می‌کنید. در بالای برخی از تست‌های تالیف شده در کتاب ریاضی جامع تجربی خیلی سبز، نکاتی نوشته شده‌اند که تکنیک‌های صحیح تست زنی در خصوص آن سوال را گوشزد می‌کنند تا همزمان با حل کردن تست‌های کتاب، با تکنیک‌های گوناگون تست زنی در حیطه درس ریاضی تجربی آشنایی کافی را پیدا کنید. لازم به ذکر است که این کتاب برای افرادی که سطح ریاضی آن‌ها بسیار بالا است مناسب نیست؛ زیرا درسنامه‌ها و تست‌ها برای سطح متوسط در نظر گرفته شده‌اند.

خرید کتاب ریاضی کنکور تجربی

خرید بهترین کتاب‌های جامع کنکور تجربی با بهترین قیمت بازار و تخفیف ویژه: خرید کتاب جامع کنکور تجربی

ریاضیات جامع تجربی و موج آزمون نشر الگو

نشر الگو، یکی از برند‌های تالیف کتاب کمک درسی است که کتاب‌های خود را در سطوح بالا تالیف می‌کند و کتاب ریاضی جامع و موج آزمون نشر الگو، به عنوان یکی از بهترین منابع ریاضی تجربی کنکور شناخته می‌شود. درسنامه‌های موجود در این کتاب، به شکل خلاصه شده نوشته شده‌است و تلاش مؤلفان بر این بوده است که مطالب غیر ضروری تا جایی که ممکن است از درسنامه حذف شوند تا حجم خواندن کنکوری‌ها کاهش پیدا کند. از جمله مهم‌ترین نقاط قوت این کتاب، تست‌های سطح بالایی است که در آن تالیف شده‌اند. برخی از تست‌های این کتاب حتی به اندازه‌ای سخت طراحی شده‌اند که ممکن است سطح آن‌ها از کنکور نیز فراتر رود. دلیل این کار، سنجش میزان تسلط دانش آموز بر روی مطالب ریاضی دوره متوسطه دوم است.به طور کلی، این کتاب برای افرادی طراحی شده است که در درس ریاضی قوی هستند.

خرید کتاب ریاضی جامع کنکور تجربی

کتاب جامع کنکور تجربی، در انواع گوناگونی تالیف و به بازار کتاب‌های کمک درسی عرضه می‌شود. همانطور که کمی قبل‌تر به آن اشاره کردیم، کنکوری‌ها باید بر اساس نیاز‌های خودشان کتاب ریاضی جامع مورد نظر خود را انتخاب کنند و نسبت به تهیه کردن آن اقدام کنند؛ در نتیجه، برای خرید کتاب جامع کنکور تجربی، از جمله کتاب‌های جامع ریاضی، نیاز دارید که ابتدا سطح و نیاز‌های خود را در این ماده درسی تعیین کنید تا بتوانید کتاب مناسب را انتخاب کنید. اگر کتاب انتخابی توسط شما با سطح آگاهی شما از ماده درسی ریاضی مطابقت داشته باشد، به راحت‌ترین شکل ممکن می‌توانید از کتابی که خریده‌اید استفاده کنید و پیشرفت چشمگیری را در زمینه تست زنی ریاضی کنکور تجربی داشته باشید.

خرید کتاب ریاضی کنکور تجربی
سخن پایانی

در این مقاله از سایت 3 سوت بوک، چند مورد از بهترین منابع ریاضیات جامع کنکور تجربی را به شما معرفی کردیم. هر کدام از این منابع، دارای نقاط ضعف و قوت مربوط به خودشان هستند که شما می‌توانید بر اساس نیاز‌های خودتان، نوع مورد نظر خود را انتخاب کنید. دقت داشته باشید که کتاب‌های جامع، به طور کلی برای جمع بندی مورد استفاده قرار می‌گیرند و بهتر است که قبل از مطالعه و تمرین با این کتاب‌ها، کتاب‌های درسی خود را از پایه دهم تا دوازدهم مطالعه کرده باشید. در این صورت، کتاب ریاضیات جامع را با سرعت بیشتری مطالعه می‌کنید و تاثیر گذاری این کتاب‌ها روی پیشرفت شما بیشتر قابل مشاهده است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *